Korzyści

.

.

1.  Szybki zwrot z inwestycji

.

100

.

Jeśli stać Cię na opłacanie Twoich aktualnych rachunków za media, stać Cię także na instalację solarną. 

Instalacja może być sfinansowana kredytem, gdzie rata jest równa lub mniejsza w stosunku do kwoty , jaką trzeba zapłacić za rachunek tradycyjnemu dostawcy prądu.  Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie , jedną umową ! Nadal się wahasz czy zamienić rachunki za energię na niską ratę kredytu ? Stopa zwrotu z inwestycji jest o wiele atrakcyjniejsza niż oprocentowanie dostępnych lokat w bankach ( około 2 % w skali roku ) Natomiast Inwestycja w fotowoltaike daje nam dziesięciokrotnie większy zwrot ( ok 20 % w skali roku ) . Niech więc Twoje pieniądze i Twój dach pracują dla Ciebie !

System jest Bezawaryjny i Bezobsługowy

Natomiast Intuicyjna aplikacja zdalnie i w łatwy sposób pomoże w analizie pracy Twojej elektrowni Dodatkowo można skorzystać z domowego systemu przechowywania energii, który umożliwia użycie jej bez względu na porę dnia !

Android Systemu Ikona - Darmowa grafika wektorowa na Pixabay
Android

iPhone 6s premiera , polska data premiery
IOS

.

2. Panele słoneczne zwiększają wartość nieruchomości

.

.

Zamontowanie wysokiej jakości systemu solarnego na domu znacząco zwiększa jego atrakcyjność, a także kusi nowego właściciela zerowymi lub minimalnymi rachunkami za energię. Kupujący są w stanie zapłacić średnio dodatkowe 30.000 PLN za dom ze średniej wielkości systemem solarnym (3,6 kW) w porównaniu do domu bez systemu fotowoltaicznego. Na dynamicznie zmieniającym się rynku panele słoneczne mogą stanowić nawet czynnik decydujący przy sprzedaży – dodatkowy bonus, dzięki któremu kupujący rozważy tę transakcję. Ekonomiści z Narodowego Biura ds. Badań Ekonomicznych w Cambridge (Massachusetts) podkreślają, że inwestycja w moduły fotowoltaiczne, w przeciwieństwie np. do inwestycji w nową zabudowę kuchenną, łączy w sobie zalety inwestycyjne i konsumpcyjne.

.

.

3. Unikanie nieprzewidzianych wzrostów cen za energię z sieci

.

.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat opłaty za prąd elektryczny wyraźnie wzrosły. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny średnia cena za kWh w latach 1999-2014 wzrosła aż o 137%, a obecne trendy nie są zbyt optymistyczne. Prawidłowo dobrana przydomowa elektrownia słoneczna jest w stanie zredukować opłaty za energię eklektyczną do kosztów przesyłowych (około 20 zł miesięcznie), tym samym minimalizując negatywny wpływ rosnących cen energii.

.

.

4.  Przemysł fotowoltaiczny przyczynia się do tworzenia miejsc pracy i wspomaga lokalną ekonomię

.

.

W 2016 roku liczba miejsc pracy w sektorze solarnym w Stanach Zjednoczonych rosła niemal 17 razy szybciej niż cała gospodarka. Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez fundację The Solar Foundation w tym sektorze powstaje więcej miejsc pracy niż w jakimkolwiek innym w całych Stanach Zjednoczonych. Ich liczba będzie się także wciąż dynamicznie zwiększać. Świadczy to o zarówno o opłacalności pozyskiwania energii słonecznej jaki i daje nadzieje na dynamiczny rozwój tej dziedziny energetyki.  

.

.

5. Z energii słonecznej można korzystać w dowolnym momencie dnia

.

.

Popularny mit głosi, że z energii słonecznej można korzystać wyłącznie wówczas, gdy świeci słońce. W rzeczywistości panele słoneczne bardzo rzadko nie produkują energii chociażby w 1%. Panele słoneczne przechwytują energię słońca, a nie temperaturę, którą ono emituje.

Klienci często pytają: czy energię słoneczną można przechowywać? Odpowiedź brzmi: tak! Można przechowywać energię słoneczną i zachować ją na wypadek gorszej pogody. Panele są także instalowane pod takim kątem, który umożliwia ograniczenie odkładania się na nich śniegu i blokowania dostępu światła słonecznego.

Warto także zdecydować się na zainstalowanie akumulatora i przechowywanie energii na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Istnieje także możliwość korzystania z tzw. Net-meteringu – systemu odprowadzania nadwyżek energii do sieci, a następnie pobierania ich w razie potrzeby. W miesiącach letnich, gdy system solarny produkuje zwyżki energii, energia oddawana jest do sieci.

.

.

6. Inwestycja konkurencyjna do lokaty bankowej

.

Średni procent zwrotu przy instalacji fotowoltaicznej to 20% co w porównaniu z lokatą bankową 2% daje dziesięciokrotnie lepszą inwestycję. Przy większej zainstalowanej mocy zwrot inwestycji następuje jeszcze szybciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.